Avanos Halı ve Denizli Halı, Türkiye’yi ziyaret eden turistler için mutlaka görülmesi gereken önemli kültürel merkezlerdir. Her ikisinde de atölye, mağaza ve restoran bölümleri bulunur. Müşteriler ekseriyetle tur otobüsleriyle gelir. Sıcak bir karşılama sonrası kültürel tanıtım ve kendi lisanında satış hizmeti verilir.

Sentez | Hakkımızda

Gelen ziyaretçilere öncelikle halı dokuma atölyeleri gezdirilir. Atölye gezisi sırasında Türkiye’de halı dokumacılığı geleneği, tarihi, dokuma teknikleri, kök boyalar, yün çeşitleri, ipek kozasından ipeğin elde edilmesi, yün/pamuk/ipeğin halıcılıkta kullanımı, halı yıkama ve halıda kalite seviyeleri hakkında bilgiler verilir.

Daha sonra ziyaretçiler konferans odasına alınır. Konferans esnasında bir yandan zengin halı koleksiyonları tek tek yere açılırken öte yandan da Türk kültürü, göçebe kültürü, Türkiye’de halı dokumacılığı sunumu yapılır.

Kültürel tanıtım ve konferans sonrası dileyen turistler, devasa mağaza bölümünden hoşuna giden halıları beğenip satın alabilir. Teslimat doğrudan evlerine yapılır.

Sentez El Dokuma Halılar

Avanos Halı

Nevşehir’in Avanos ilçesindedir. Otantik mimariye sahip 2 katlı binada toplam 9.500 m2’lik atölye ve mağazadan oluşur. Kapadokya’yı görmeye gelen turistler için merkezi konumdadır. Halıcılık ziyareti, Kapadokya bölgesinde yapılacak önemli turistik aktivitelerdendir.

Sentez El Dokuma Halılar

Denizli Halı

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Cankurtaran Mevkii’nde yüksek rakımlı, geniş bir araziye oturan Denizli Halı, 2 katlı geniş binada toplam 12.000 m2’lik atölye ve mağazadan oluşur. Konum olarak Denizli – Antalya yolu üzerindedir. Batıda İzmir, Efes, Pamukkale; güneybatıda Marmaris, Fethiye; güneydoğuda Antalya, Alanya bölgelerinden gelen otobüsler için kavşak noktasındadır.

Sentez El Dokuma Halılar

Marka Halı

Marka Halı, Antalya ağırlıklı olarak yaz turizmine hitap eden, Tekirova’dan Side’ye kadar yer alan otellerde tatile gelip, aynı zamanda Türk halıları ile ilgilenen VIP müşterilerin ağırlandığı prestij mağazasıdır.